با دوره ارشد مدیریت رسانه دانشگاه تهران بیشتر آشنا شویم…

از گوشه و کنار بارها و بارها از من در مورد کیفیت و چیستی دوره ارشد مدیریت رسانه دانشگاه تهران سوال می شود که البته چون هنوز دانشجوی دکتری نیستم نظرات من فقط در مورد دوره ارشد آن هم در دانشکده مدیریت دانشگاه تهران هست و انشا… در آینده در مورد دوره دکتری هم خواهم نوشت.

 

چه چیزهایی در این دوره تدریس می شود؟

یکی از نقاط ضعف اصلی دوره ارشد مدیریت رسانه به طور کل،‌ سیلابس قدیمی وزارت علوم برای این رشته هست که احتیاج به بازنگری جدی داشت.

خوشبختانه به لطف اساتید، این سیلابس تا حدود زیادی مورد بازنگری قرار گرفته است و سعی شده نیازهای روز مدیریت رسانه در این دوره دیده شود و دانشجویان همگام با علم روز دنیا جلو روند. در کل فضای تدریس در مباحث مدیریتی، استراتژیکی و کارآفرینانه سازمان های رسانه ای متمرکز شده است.

 

چه کسانی در این دوره تدریس می کنند؟

گرچه اساتید گوناگونی از دانشکده ها و دانشگاه های گوناگون دعوت به تدریس می شوند اما اساتید اصلی در این دوره عبارتند از دکتر طاهر روشندل اربطانی، دکتر سید مهدی شریفی، دکتر خواجه ئیان و همچنین سرکار خانم دکتر لبافی و جناب دکتر غلامپور.

 

زمان بندی کلاسها چگونه است؟

هیچ نظر قطعی در این مورد نمی شود داد اما به طور کلی کلاسها در دو روز وسط هفته تنظیم می شود اما امکان دارد این اتفاق هم نیفتد و کلاسها پخش چیده شوند. در کل اعتقاد اساتید بر این است که دانشجوی تمام وقت باید آماده برای کلاس آمدن در هر زمانی از هفته باشد که به نظر من اعتقاد کاملا به جا و درستی است.

 

آیا سخت گیری در این دوره زیاد است؟

اول از همه باید سخت گیری را تعریف کنیم: این که اگر استاد مرتب تکلیف بخواهد یا روی حضور و غیاب حساس باشد سخت گیری است؟ البته که نه. این ها کم ترین وظیفه هر دانشجویی در دوره تحصیل است که اصلا برای همین ها باید به دانشگاه آمده باشد.

 

حرف آخر….

یادتان باشد که مدیریت رسانه دانشگاه تهران در دانشکده مدیریت تعریف شده است و این یعنی آنکه در این دانشگاه، مدیریت رسانه هویت مدیریتی دارد. در کل همه چیز به دانشجو بستگی دارد. اگر به دنبال پیشرفت علمی باشید، به نظر من دانشکده مدیریت دانشگاه تهران معدن طلا محسوب می شود و با تمام توان باید در این دوره از اساتید درس آموخت. اگر هم بیخیال باشید به طور کل هیچ دانشگاهی برای شما تفاوتی ایجاد نخواهد کرد.

موفق باشید

 

 

 

 

6 دیدگاه ها

 1. جناب امیدی سلام.وقت به خیر.می بخشید مجدد مزاحم شدم.برای زبان تخصصی مدیریت رسانه بخوام کتاب زبان تخصصی ماهان رو بگیرم مفیده؟

 2. سلام
  ببخشید من ی سوال داشتم من رشته لیسانسم کامپیوتر و قصد تغییر رشته دارم از طرفی ،ب رشته های مدیریت علاقه دارم ولی بازار کارم برام مهم هستش ،آیا اگر دکتری در رشته مدیریت رسانه بگیرم میتونم جذب هیت علمی بشم؟(هرچند کار سختیه ولی خوب علاقه زیادی ب درس خوندن دارم و حداقل از درس ب ی جایی برسم)
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید با سپاس فراوان.

 3. جناب امیدی سلام وقت به خیر.من منابعی که شما برای دانش مدیریت تو سایت مدیر اعلام کردید رو دیدم.کتاب سبز تئوری های مدیریت آقایان جلیلیان و سید جوادین رو هم خریدم.میخواستم بدونم اگر فقط همین کتاب رو برای دانش مدیریت بخونم کافی هست یا نه حتما باید کتب اصلی ای که معرفی کرده بودید رو مطالعه کنم تا بتونم درصد خوبی کسب کنم؟

 4. سيدقاسم شاداب

  بعنوان داشجوی ارشد مدیریت رسانه دانشگاه تهران از آنالیز دقیق شما لذت بردم…فقط در مورد اساتید یه توضیح مختصر برای آیندگان:
  استاد سید مهدی شریفی که بسیار بر منابع مختلف رسانه ای اشراف دارند و تجارب بسیار ارزنده ای در باب رسانه در اختیارتان خواهند گذاشت را ول نکنید،به صنایع خلاق اهمیت زیادی میدهند و کتاب ارزشمندی به نام “از سرمایه شهرتی تا شهرت رسانه ای”را نوشته اند که مطالعه ی آن را توصیه میکنم.
  استاد داتیس خواجه ئیان عنصر بسیار کارآفرین و اکتیو خوش اخلاق و سرحال این بشر از همه نظر عالیه
  http://datiki.com/fa/aboutدرباره ایشون بیشتر بخونید..
  خانم لبافی هم بسیار خوش برخورد و توانمند در حوزه رسانه هستند و البته به روز
  آقای غلامپور هم بر خلاف اینکه درسهای جدی مثل استراتژیک را بعهده دارند از روح لطیف و شاعرانه ای برخوردارند و به دروس احاطه کامل دارند..
  دکتر روشندل رو هنوز باهاش کلاس نداشتم ، فقط دونکته بگم : مدیریت رسانه دانشگاه تهران به نظرم با توجه به کلمه “مشتری مخاطب”که توسط اساتید در مورد مخاطب بکار میبرند نگاه اقتصادی به مقوله رسانه دارد بر خلاف علامه
  و اینکه با توجه به تغییر سر فصل دروس و اینکه برای به روز شدن این علم نیاز به مراجعه به جدیدترین منابع خارجی دارید، داشتن سطح زبان بالا بربایتان الزامی است و باعث موفقیتتان میشود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*