تحلیل استاد رسانه دانشگاه تهران از ماجرای سلفی نمایندگان با موگرینی

این نوشته را یکی از اساتید رسانه دانشگاه تهران ارسال کرده است.

 

نماینده سلفی بگیر عمل خود را نشانه علاقه مردم ایران به روابط عمیق با اروپا دانسته است !ـ صرف نظر از زشتی کار این چند نفر در عجبم اقدام زشت نمایندگانی که در هنگامه برگزاری جلسات علنی مجلس بجای حضور در صحن سرگرم چنین رفتارهایی اند به چشم رسانه های ما نمی آید !؟

این همان ضعف قدرت نظارت رسانه است که لاسول از آن انتقاد میکند.

نماینده ای که در صحن حضور جدی ندارد و برای او این مهم یک عادت شده است اگر عذر موجه داشته باشد که هیچ… لکن یا در راهروها دنبال رسانه ها برای مصاحبه هست که نشان دهد فعال است یا در بهترین شرایط دنبال معاونین وزرا یا مسوالان حاضر در راهروها برای گرفتن امضا برای حل مشکلات حوزه انتخابیه است که هردو موضوع و یا عوامل دیگر شبیه اقدام سلفی گیری است که با روح منافع ملی و جایگاه والای نمایندگی سارگاری ندارد.

فقط یک سوال چرا آن به چشم می اید اما این مواردی که اشاره شد هیچ گاه در لنز رسانه ها قرار نمی گیرد.

هنگامه ای که نهیب به نشانه های ابتذال سیاسی در جامعه حداقلی شود این خود مشکلی بزرگتر است که جامعه شناس فرهنگی بجای انتباه به انحراف اساسی میخواهد ادرس واقعی انحراف را مکنون نگه دارد .
موگرینی رفت اما صحن علنی فرداهای مجلس ایران من هر روز به خود چنین انحرافاتی را می بیند.

بالنز وجدان باید ببینیم ردپای انحراف را

یک دیدگاه

  1. بسیار عالی .دید جالبی بود…جدیدا در جایی خوندم که خط کشی های سیاسی جایگزین خط کشی های فرهنگی شده است. به جای اینکه ریشه مشکل را پیدا کنیم به این و آن جناح نسبت می دهیم و تا زمانی که دیدمان به مسائل چنین باشد، بیش از پیش از به بیراهه خواهیم رفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*