بیوگرافی ورزشی پدرم: استاد فریدون امیدی (پیشکسوت یوگا و کونگفو توآ)


همیشه در همه جا با افتخار پدرم را به دوستان و آشنایان معرفی کرده ام و از افتخارات ورزشی اش سخن گفته ام. صادقانه باید بگویم که بزرگتری افتخاری که تاکنون کسب کرده ام آن است که چنین پدری دارم. برای اینکه معرفی جامع و خوبی بتوانم از ایشان در سایت داشته باشم، سعی کردم در این پست، در مورد بیوگرافی ورزشی پدرم مطالبی را ارائه دهم. این مطالب فقط بخشی کوچک از فعالیت های طولانی مدت پدر در حوزه ورزش است.

 

استاد فریدون امیدی در ۱۵ خرداد ماه سال ۱۳۳۲ چشم به جهان گشود. در سال ۱۳۵۱ ورزش رزمی را با کاراته آغاز کرد و تا سال ۱۳۵۵ در رشته کاراته و تکواندو فعالیت داشت. از شهریور ماه ۱۳۵۵ فعالیت خود را در رشته کونگ فو توآ زیر نظر استاد پوراصل در تبریز آغاز کرد و در همان سال در رشته یوگا نیز فعالیت خود را زیر نظر استاد بشارت اهل کشور پاکستان شروع کرد.

فریدون امیدی از سال ۱۳۵۸ به بعد زیر نظر استاد فیروز حبیب پور به فعالیت خود در رشته کونگ فو توا ادامه داد. در حین فعالیت های حرفه ای خود، استاد توانست گواهینامه مربیگری درجه یک کونگ فو توآ را در سال ۱۳۸۰‌ و گواهینامه مربیگری یوگا را در سال ۱۳۸۱ اخذ کند.

استاد امیدی در سال ۱۳۵۰ به استخدام نیروی هوایی ارتش درآمد و پس از انقلاب اسلامی از سال ۱۳۵۹ بعنوان مربی در بندر بوشهر با آموزش نیروی بسیج، فعالیت های آموزشی خود را در پرورش نیروهای رزمی گسترش داد. همچنین قابل توجه است که اکثر فرماندهان و خلبانان نیروی هوایی در کلاسهای یوگای استاد امیدی به طور فعال شرکت کرده اند. لازم به ذکر است که استاد در سال ۱۳۸۰ با درجه سرهنگی بازنشست شد.  استاد در طول فعالیت های ورزشی خود، صدها نمایش رزمی را در مناطق نظامی و غیر نظامی همراه با شاگردان خود اجرا کرده است. در بخش زیر می توانید تعدادی از تصاویر ورزشی استاد را مشاهده کنید.

استاد فریدون امیدی در کنار سرهنگ فرهمند کیوانی

 

 

 

 

استاد به همراه فرزندش دکتر فرزاد امیدی (دندانپزشک)

 

استاد به همراه فرزندش افشین امیدی

 

یکی از نکات قابل توجه در سیستم آموزشی استاد امیدی آن است که، قبل از پرورش جسم شاگردان به دنبال پرورش روح و فکر آن ها بوده است. در این راستا می توان اشاره کرد که بسیاری از شاگران استاد به بالاترین مدارج تحصیلی دست پیدا کرده اند. هم اکنون استاد، در مجموعه ورزشی کوثر در شهر اصفهان مشغول تدریس ورزش ترکیبی از یوگا و کونگفو است. در تصاویر زیر می توانید تمرینات اخیر استاد را در سن ۶۴ سالگی شان تماشا کنید.

 

استاد فریدون امیدی در کوه صفه اصفهان 

4 دیدگاه ها

 1. سلام افشین جان
  ان شاااله که همیشه بالنده و شاد باشی ، سلام به پدر برسون وب سایتت هم خیلی عالیه.
  از طرف من از پدر عذر خواهی کن که دیگه نتونستم بیام،ولی بهش بگو ورزش رو کنار نذاشتم و همیشه دعاش میکنم و به یادشم و دستشم میبوسم.

 2. با سلام
  پدرتان استاد فریدون امیدی و عمویتان دکتر یداله امیدی هر دو انسانهایی فرهیخته و قابل احترام هستند و جامعه ما باید به وجود چنین اساتیدی به خود ببالد.

 3. سلام.
  عشقم . غرورم .افتخارم. سربلندیم .
  با آوازه نامش بر خود می بالم
  آرزو دارم همیشه سرافراز باشید
  ارادتمند پسر عمو مقصود

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*