نخستین دوره تور رسانه‌گردی میزبان ویژه برنامه‌های متنوع آموزشی

نخستین دوره تور رسانه‌گردی با برنامه‌ های متنوع آموزشی و بازدید از مؤسسات مطبوعاتی از ۳ تا ۸ مهرماه همکاران مطبوعات استانی را همراهی می‌کند.

به گزارش روابط‌عمومی دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی رسانه‌ها، در این دوره آموزشی که با هدف توسعه کیفی مطبوعات استانی و اثربخشی آموزشی از سوی دفتر مطالعات طراحی شده، منتخبینی از ۱۰ نشریه استانی معرفی و در کلاس‌های این دوره شرکت خواهند کرد.

نحوه انتخاب شرکت‌کنندگان این دوره براساس امتیاز کسب شده آن نشریه در رنکینگ معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی صورت گرفته است. این نشریات شامل دریا، ندای هرمزگان، پیام سپیدار، پیام آشنا، خراسان امروز، خبرجنوب، پیام عسلویه، وارش، همدان و پیام هستند که در این دوره از آموزش‌ها حضور خواهند یافت.

براساس اعلام معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی علاوه، بر نشریات مذکور ۳ نشریه دیگر نیز جزو نشریات برتر استانی بودند که علی‌رغم تماس‌های صورت گرفته آمادگی حضور در دوره را نیافتند. دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی رسانه‌ها در راستای وظایف و رسالت‌های خود، و با بهره‌گیری از دستاوردها و تجربه برگزاری دوره‌های آموزشی گذشته، نخستین دوره تور رسانه‌گردی در دو بخش روزنامه‌نگاری و فنی ـ هنری و در قالب ۱۰ کارگاه آموزشی طراحی و اجرا می‌کنند.

علاوه بر کارگاره‌های آموزشی، بازدید از مؤسسه اطلاعات و ایران‌چاپ، خبرگزاری ایرنا، دنیای اقتصادی، هفت صبح، مؤسسه نشر گستر (و شبکه توزیع مطبوعات)، و روزنامه آساهی نیز برای آشنایی روزنامه‌نگاران با این مراکز در نظر گرفته شده است.دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی رسانه‌ها در نظر دارد پس از برگزاری نخستین دوره تو رسانه‌گردی و بررسی و بازبینی عملکرد کلی دوره اول، دوره‌های بعدی این تور را برای رشد و توسعه مطبوعات استانی برگزار کنند.

اصل و ادامه مطلب در اینجا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*