بازار کار رشته ارشد مدیریت (بازرگانی، دولتی، صنعتی، رسانه و …)

با سلام

دوستانی که کمی سایت من رو دنبال کرده باشند باید تا الان متوجه شده باشند که نگاه بازار کاری به رشته ها را دوست ندارم. اما با این حال بسیاری از داطلبان نگران آینده کاری خود هستند و این موضوع باعث میشه که روی انتخاب رشته نگرانی بیشتری به خرج بدن.

دوستان خوبم، این که شما در کدام یکی از گرایش های مدیریت تحصیل کنید به عقیده شخصی بنده هیچ تأثیری روی آینده کاری شما نداره بلکه قابلیت های شما در هر رشته ای هست که نتیجه را معلوم می کند (بنده کاری به مباحث پارتی بازی ندارم)

وقتی میگم قابلیت، منظورم این هست که شما چه چیزی  و یا چه کاری را بلد شده اید که دیگری نمی تواند از پس این کار ها بر بیاید؟ لذا از فکر ارزش مدرک و غیره بیرون بیایید و به دنبال علاقه خود بروید. پس از قبولی در رشته خود، با توجه به هدف کلانی که دارید فقط و فقط خودتان را تقویت کنید و به امید آن کاغذ دانشگاه (مدرک) نباشید.

 

یادتون نره که شما باید با افرادی که مدرک مثل شما را دارند فرق کنید.

آخرین کلام: بهترین گرایش در ارشد مدیریت وجود ندارد و همه چیز بستگی به توانایی های شما در رشته مورد علاقه تان دارد

2 دیدگاه ها

 1. با سلام و سپاس از این نوشتار خوبتان.جناب امیدی گرامی،ثبت نام ازمون ارشد شروع شده.نخست ازتون میخواستم در رابطه با مشکلی که دارم اگر زحمتی نیست کمک کنید.من تقریبا از اوایل مهر شروع کردم و در این مدت کتاب ارتباط شناسی محسنیان راد،مدیریت عمومی الوانی و مبانی سازمان و مدیریت رضائیان به اضافه نیمی از لغات ۵۰۴ را خواندم اما متاسفانه مشکلاتی پیش امد که منو بعد از پایان مهر به مدت دو ماه از درس دور کرد.طبیعتا به علت وقفه و بی نظمی ای که در دوره هام پیش اومد خیلی از مطالبی که خوندم رو هم فراموش کردم.تقریبا میتونم بگم که اشناییت کلی با درسها و رشته مدیریت رسانه پیدا کردم ولی خب نه در حدی جامع.رشته لیسانس من هیچ ربطی به علوم ارتباطات اجتماعی نداره از این رو میخواستم بپرسم در این مدت باقی مونده و با توجه به حجم منابعی که باید مطالعه کنم و البته اینکه در حال حاضر نه شاغلم و نه دانشجو و ۴-۵ ماه باقی مانده رو میخوام تماما صرف درس کنم ایا میتونم به قبولی در دانشگاه تهران امیدوار باشم؟ توصیه یا راهکار خاصی برای امثال من دارید؟بسیار سپاسگزار میشم اگه راهنماییم کنید.اگرم زحمتی نیست در رابطه با ایده آل ترین روش برای دوره مطالب و فاصله های بین ان هم ما را در تجربیاتتون شریک کنید.

  دو تا سوال فنی هم داشتم،یکی اینکه در دفترچه ثبت نام کنکور من فقط میخوام در رشته علوم ارتباطات اجتماعی با هدف قبولی در رشته مدیریت رسانه شرکت کنم.با توجه به اینکه این گرایش جزو رشته های شناور حساب میشه اشکال نداره در قسمت رشته اصلی کد این گرایش رو وارد کنم؟ یا حتما باید یه رشته اصلی انتخاب کنم و در قسمت مربوط به گرایش شناور کد علوم ارتباطات اجتماعی رو بزنم؟ سوال دیگه اینکه با توجه به اینکه فارغ التحصیل هستم،میخوام دو سه هفته دیگه دفترچه سربازی رو هم پست کنم که اگه خدای نخواسته قبول نشدم بلافاصله به خدمت سربازی برم تا دوباره شانس شرکت در کنکور رو داشته باشم.در اون حالت اگه قبول شدم مشکل خاصی برای انصراف از سربازی و شروع مقطع ارشد ایجاد نمیشه؟

  یه دنیا سپاسگزارم و ببخشید اگه طولانی شد

  • افشین امیدی

   با سلام
   ۱. حتی اگر از صفر صفر هم الان شروع کنید امید به کسب رتبه عالی و حتی یک ممکن است
   ۲. میتونید فقط همین رو ثبت نام کنید و در کد اصلی وارد کنید
   ۳. در صورت نداشتن غیبت برای خروج از سربازی هیچ مانعی وجود ندارد
   موفق و پیروز باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*