منابع تخصصی کنکور دکتری مدیریت رسانه ۱۳۹۶

کسانی که کمی با کنکور دکتری سراسری آشنا هستند متوجه شده اند که هرسال تغییرات زیادی را در کنکور دکتری کشور مشاهده کردیم.

شاید کنکور سال ۱۳۹۶ دکتری مدیریت رسانه برای داوطلبان کمی ابهام ایجاد کرده باشد که قصد بنده در اینجا کمی رفع ابهام است.

در نهایت تعجب، در کنکور دکتری امسال، رشته مدیریت رسانه، در مجموعه مدیریت به همراه رشته مدیریت پیشگیری از جرم!! آمده است. جالب تر از آن، منابعی که باید برای کنکور مدیریت رسانه خوانده شود تقریبا هیچ ارتباط دقیق و تخصصی با این رشته ندارد. با این حال از گوشه و کنار شنیدم که سال آینده درس های تخصصی برای کنکور این رشته معرفی خواهد شد.

بنده خودم هنوز توفیق شرکت در کنکور دکتری را پیدا نکرده ام اما سعی خواهم کرد با استفاده از دانش اندکم داوطلبان را در پیدا کردن منابع درست یاری رسانم. فرض بنده برای دروس زبان و استعداد تحصیلی آن است که داوطلبان خودشان بهتر می توانند در این دروس بهترین منابع را انتخاب کنند. برای همین فقط در دروس تخصصی منابع مورد نظر خودم را معرفی خواهم کرد

  1. آمار و کاربرد آن در مدیریت: کتاب آمار یک و دو عادل آذر مجموعه کاملی است. در کنار آن کتاب کنکوری طورانی انتشارات پارسه به نظر منبع بسیار خوبی است.
  2. مبانی سازمان و مدیریت: پیشنهاد بنده خواندن کتاب تئوری جامع مدیریت جوادین و جلیلیان (کتاب سبز رنگ) است. این کتاب در فهم دروس تخصصی تر مدیریت نیز راهگشا است.
  3. مدیریت از دیدگاه اسلام: دو کتاب در این حوزه بسیار مهم است. مدیریت اسلامی مقیمی (انتشارات راه دان) و کتاب مدیریت ما پورعزت.
  4. رفتار سازمانی پیشرفته : در این درس هنوز نمی توان خیلی دقیق اظهار نظر نمود. با این حال پیشنهادم خواندن این پست است.
  5. منابع انسانی پیشرفته: این درس هم مثال درس بالایی است و پیشنهادم خواندن این پست است.

پی نوشت: به امید خدا در کنکور دکتری مدیریت ۹۷ شاهد تغییرات مثبتی خواهیم بود که بچه های مدیریت رسانه حداقل برای کنکور دروس تخصصی رشته خودشان را مطالعه کنند. در آینده بحث هایی را در رابطه امتحان کتبی دانشگاه تهران خواهم نوشت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*