پژوهشگر مدیریت
افشین امیدی

معرفی 

من افشین امیدی هستم، متولد شهر عاشقی و مهربانی؛ شیراز. سال ۱۳۷۱، در اواسط تابستان یعنی ۱۶ مردادماه به دنیا آمدم. در حال حاضر دانشجوی دوره دکتری تخصصی (Ph.D) مدیریت در دانشکده اقتصاد و کسب و کار دانشگاه نوشاتل سوئیس می باشم. تا به امروز توانسته ام آثار علمی ملی و بین المللی متنوعی را در حوزه های متنوع مدیریت و رسانه منتشر کنم که  لیست آن ها در منوی بالا موجود است.

به طور کل، اگر از من پرسیده شود حرفه ات چیست تنها یک کلمه پاسخم خواهم بود: پژوهشگر! مسیر پژوهشگری و تولید معرفت چیزی است که تا پایان زندگی ام ادامه خواهم داد. در کارهایم بسیار بلندپروازانه فکر می کنم و همیشه سعی در دستیابی به چیزهایی دارم که در نگاه اول برای خیلی از اطرافیانم غیرممکن است و ممکن کردن همین غیر ممکن ها، انگیزه ادامه راهم در سخت ترین شرایط استنوشتن را بسیار دوست دارم چه از نوع علمی و چه از غیر علمی! برای همین گاه گاهی که ذهنم مملو از فشارهای علمی می شود، با نگارش برخی دلنوشته هایم در این وبگاه از بار فکری ام کم می کنم و البته لذت زیادی می برم. 

————————————————

علایق علمی و پژوهشی

اگرچه در حوزه های متنوعی هم مطالعه داشته ام و هم پژوهش انجام داده ام، اما این روزها فعالیت های علمی ام را در چند حوزه به خصوص محدود کرده ام. در حال حاضر، به طور اختصاصی در این باب تحقیق می کنم که فناوری های دیجیتال و هوشمند چگونه بر ماهیت کار رسانه ای تأثیر می گذارند. با اتخاد نگاهی ترکیبی سعی می کنم دانش جدیدی را به جامعه علمی مخصوصا در مقیاس بین المللی مدیریت و مدیریت رسانه عرضه نمایم. در وقت های خالی ام و زمان هایی که قصد مطالعات پراکنده دارم، سعی می کنم نگاهی به منابع علمی در حوزه هایی همچون فلسفه روش تحقیق، نظریه های انتقادی در حوزه رسانه، فلسفه سازمان و مدیریت داشته باشم.

————————————————–

خصوصیات شخصی

 عاشق پیاده روی هستم. بیشتر اواقات، در تفریحاتم سعی می کنم با دوستان دانشگاهی ام گپ و گفت داشته باشم. پاساژهای بزرگ را بسیار دوست دارم و علاقه زیادی به دیدن کالاهایی دارم که تا حالا ندیده ام. موسیقی را فارغ از سبکش، به طور پراکنده دنبال می کنم و شرکت در اجراهای زنده موسیقی برایم جذابیت خیلی زیادی دارد. خودم هم دستی در نوازندگی ساز تنبک دارم که اگر کمی جست و جو کنید فیلم هایی از اجراهای قدیمی ام را پیدا می کنید.

 

در منوی بالا می توانید چیزهای بیشتری در مورد فعالیت ها و سوابقم پیدا کنید.