درباره من

معرفی

ورود شما را به وب سایت شخصی ام خوش آمد می گویم. من افشین امیدی متولد شهر شیراز هستم که در تاریخ ۱۶ مرداد سال ۱۳۷۱ به دنیا آمده ام. در حال حاضر، دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت رسانه و همچنین دستیار پژوهشی در دانشکده مدیریت دانشگاه تهران می باشم.

علایق پژوهشی

هم اکنون، تمرکز فعلی من در تحقیقات، روی کسب و کار رسانه ای در فضای دیجیتال است و به طور ویژه به مبحث نوآوری های رسانه ای در جهت دستیابی به مزیت رقابتی توجه دارم. صنعت موسیقی یکی از صنایعی است که برایم به میزان زیادی جذابیت دارد و سعی خواهم کرد پژوهش هایم را در جهت شکوفایی صنعت موسیقی ایران هدایت کنم. به طور کلی در موضوعات زیر علاقه زیادی به مطالعه و پژوهش دارم:

  • نوآوری رسانه ای
  • مدیریت استراژیک رسانه ها
  • نظریه های رسانه
  • اقتصاد سیاسی رسانه
  • روش تحقیق کیفی

تحصیلات

  1. کارشناسی ارشد (MA): رشته مدیریت رسانه، دانشکده مدیریت، روزانه دانشگاه تهران، (بهمن ۱۳۹۴ تاکنون)
  2. کارشناسی (BA): مهندسی شهرسازی، دانشکده هنر و معماری، روزانه دانشگاه یزد (مهر ۱۳۸۹ تا تیر ۱۳۹۳)

 

دیگر فعالیت های من

ورزش

از کودکی تا به امروز افتخار شاگردی پدرم (سرهنگ فریدون امیدی) را در ورزش کونگ فو و یوگا داشته ام. ورزش در کنار پدر، انرژی روحی و جسمی من را همیشه در حالت بهینه قرار می دهد و دقیقا در جاهایی که از ورزش دور شدم، ضررهای زیادی کردم. قدیم ترها که جوان تر! بودم، در مسابقات مبارزه شرکت کردم و دو مدال برنز در سطح شهرستان و استان را در کارنامه ورزشی خودم دارم. هم اکنون که مشغله هایم بیش از پیش شده است، ورزش را حداقل برای سلامت عمومی خودم دنبال می کنم و در حد امکان سعی می کنم پیاده روی های طولانی و نرمش های شخصی داشته باشم.

موسیقی

از سال ۱۳۸۴ به شدت به ساز تنبک علاقمند شدم. در ابتدا کمی به کلاس های آموزشی رفتم اما طولی نکشید که آن را رها کردم. پس از مدتی، دوباره با تشویق خانواده به سمت آن برگشتم و معلم موسیقی خوبی که پیدا کردم (استاد علی هاشمی) باعث شد تا روزانه ساعت های زیادی را به تمرین بپردازم. پس از آن، نزدیک پنج سال، در کلاس استاد جعفر قاضی عسگر به یادگیری حرفه ای تنبک پرداختم و برای دوبار افتخار شرکت در کلاس خصوصی استاد نوید افقه را پیدا کردم. در سال دوم دوره لیسانس توانستم به عنوان تکنواز تنبک به جشنواره ملی موسیقی بیت و حیران شهرستان سردشت راه پیدا کنم. همچنین اجراهای خیلی زیادی را از جمله، در دانشگاه ها، سازمان های دولتی و خصوصی، انجمن های خیریه و غیره تجربه کردم. برای دیدن برخی از اجراهای من می توانید به قسمت ویدئوهای هنری من در اینجا مراجعه کنید.